25 října

Sobotní noc patřila „Gladiátorům“!

Jak již bylo avizováno, O2 aréna se opět proměnila v koloseum. Poslední listopadová sobota byla tedy ve znamení adrenalinu.

 

V sedm hodin večer diváci netrpělivě čekali svých místech, opozdilci se ještě usazovali na svá místa s pivem v ruce. V tu chvíli se do arény přiřítilo několik vyšperkovaných šílenců na strojích Harley Davidson, kteří na úvod dostali diváky do varu. Za pekelným představením následovali hlavní aktéři celého večera, tedy FMX jezdci, snežný skútr, dva jezdci na čtyřkolce a Jimmy Blaze v bugyně. Plejádu hvězd zakončil samotný Ceasar, tedy moderátor celého večera Jan Bartulík.

 

Po zahajovacím ceremoniálu, kde nechyběly šlehající plameny, už šíleným skokům na motorkách nic nebránilo. Jezdci mezi sebou bojovali ve dvojicích, postoupit tedy mohl jen jeden.

 

Z celkem šesti dvojic tedy porota vybrala šest semifinalistů. Do konečného finále se nakonec přes Františka Mácu probojoval Petr Pilát. Matěje Česáka porazil Martin Koreň, který jako by rázem zapomněl na oteklé kotníky, které byly následkem dopoledního ošklivého pád při tréninku. Posledním finalistou se stal Jose Miralles, který postoupil přes Filipa Podmola. Filip bohužel ve finálové jízdě vypadl z „třisašedesátky“, jeho pád dokonale doplnil jeho starší bratr Libor: „Vždycky tajně natrénuje nějaký trik, nikomu o tom neřekne, ani mě a potom to dá rovnou na hlínu, blázen!“ Filip naštěstí odešel po svých a Libor se slovy „opatrně bratčíčku“ na dálku pokáral.

 

Zranění k FMX bohužel patří a právě Libor Podmol by o tom mohl vyprávět. Měl možnost znovu vyhrát titul mistra světa, teď má nohu v sádře a na FMX Gladiator Games bojoval místo na motorce v čestném křesle porotce a komentátora. Společne s Liborem Podmolem v porotě zasedl i ostřílený jezdec a stále ještě miláček publika Petr Kuchař, akrobatický pilot světové série Red Bull Air Race – Martin Šonka. Poté Martin Macík, velká naděje a talent týmu KM Racing pro Rallye Dakar 2015. Poslední čestné místo přijal Pavel Kubíček, jehož jméno je neodmyslitelně spojeno s značkou Harley Davidson Praha.

 

Přestávky mezi jízdami vyplnil snežný skútr a čtyřkolky.

 

Sněžný skútr ovládl Jason Cesco, kterému se pád také nevyhnul, ale rozhodl se to hecnout a otočit salto vzad. Na čtyřkolkách se předvedli Patryk Siekaj a hvezdný Colten Moore, kterasdfghjml.

 

Příspěvky autora