17 října

2004 – Čaroděj Kuchař uvařil arenu i bez učně Piláta

20. listopadu, Sazka arena
vítěz: Petr Kuchař z Česka

Další hvězdy: Andy Bell, Reagan Sieg, Jeff Fehr z Kanady, Jake Windham, Ronnie Renner, Dustin Miller z USA, Robbie Maddison z Austrálie, Libor Podmol a Martin Koreň

A znovu. Měnila se historie. Pyšnou a nablýskanou pevnost Sazky ve Vysočanech dobyl gang na vrčících smrdutých, byť nablýskaných ořích. „Motocykloví šamani očarovali nabitou arenu,“ psala MFD. „Tak vypadá korunovační slavnost. Divokým šamanům na motokrosových mašinách vládne český kouzelník Petr Kuchař. A světové hvězdy mu dělají stafáž.“

Nejprve zpochybnil loňský primát Jeffa Fehra, prý dal back flip ještě dřív než on před Orion Cupem v Litomyšli. Po loňské absenci jako by vložil do svých skoků dvojnásobnou energii. Dal čtyři back flipy, z toho jednoho jednoručáka, poslední už do půl těla, bez chráničů. Pak mrštil přilbu do publika a jančil s diváky.

Prozatím mu chyběl malý čarodějův učeň Pilát, který se pár hodin předtím probral z komatu.
Přitom zámořská sekce posílila superhvězdami Millerem a Rennerem, tím, co má synky Ridera a Racera. A k nim divoký Maddison. Jenže ten třikrát upadl, naposledy dokonce zlomil kolo. „Ale vůbec nebyl naštvanej, vzal to,“ vzpomíná Petr Manich. Lítalo se dvanáct metrů vysoko, do dálky až třicet metrů.

První nehokejová akce vyprodala nový pražský megachrám. Víc než čtrnáct tisíc diváků sledovalo show amerického střihu s rozpočtem okolo pěti milionů korun. Komentoval Josef Dressler, mistr světa v biketrialu. Vysílal Eurosport.

Dechberoucí kousky jezdců, pyroefekty a k tomu ještě vznešená muzika rocker Michal Dvořák s houslistou Jaroslavem Svěceným si upravili Vivaldiho Čtyři roční období. „Ale kdež,“ usmál se virtuos po otázce, zda si nezadal až s ďáblem. „Každý má dělat hudbu tak, jak ji cítí. A já chci poznávat nová údolí,“ hledal metaforu. „A taky přivést ke klasice mladé lidi. Nejsem jenom oddaný interpret,“ dodal muž, který krátce předtím vydal už čtyřicáté album.