17 října

2006 – Tři monstra ve vzduchu točila salto

2. prosince, dvakrát Sazka arena
vítězové: dvakrát remíza Evropa vs. Amerika

Hvězdy: Reagan Sieg, Andy Bell a Jeff Fehr z Kanady, Jake Windham a Dustin Miller z USA. Robbie Maddison z Austrálie, Morgan Carlson ze Švédska, Petr Pilát, Martin Koreň,
Libor Podmol a Zdeněk Fusek, k tomu na čtyřkolce Jon Guetter, a na snowmobilu Justin Hoyer, oba z USA.

Co rok, to událost. „Bude to Molotovův koktejl,“ těšil se deník Sport. Tentokrát se v jeden okamžik vznesla do vzduchu tři monstra. Co že vzlétla, ona se dokonce otočila v
saltu. Na motorce Jeff Fehr. Na čtyřkolce Jon Guetter, synek farmáře z amerického středozápadu. A na sněžném skútru Justin Hoyer. Tři krále dirigoval ze země Reagan Sieg.
A kdože se nejvíc nadřel? Čtyřkolkář, dopad sice udržel, ale hned po něm se skutálel na záda. Chvíli poležel na hlíně… ale pak vstal, zařehtal se a naházel fanouškům přilbu i rukavice.

Mr. Snowmobil měl honičku před akcí. Na čem bude skákat, řešili pořadatelé. Piliny do haly nesmějí, tak si vypůjčili umělé kartáče z areálu akrobatického skokana Aleše Valenty. A přimontovali mu na lyžiny kolečka. Jenže nejdřív dostal starý model stroje, pak ještě zlomil vidlici na pružení.

Masivní zájem fanoušků téměř vyprodal i druhé dodatečně vychystané představení. V jeden den sledovalo pražské okřídlené motorky okolo 35 000 lidí!

Gladiátorská bitva probíhala podruhé v družstvech Evropa vs. Amerika. Králem byl Robbie Maddison, protinožec pod evropskou korouhví. A jeho prvním knížetem Petr Pilát. Poprvé na dospělém stroji, KTM 250, se žlutými pneumatikami vystřihl přes dvacet back flipů. Včetně vlastního vynálezu „vožralýho béčka“, kdy při saltu rozkmital řidítka ze strany na stranu. K tomu přidal Pendulum, při něm stihl za letu přehodit čtyřikrát nohy přes sedlo. „Malý čaroděj se na motorce vznáší k nebi,“ hlásal druhý den titulek v Deníku. Chyběl jen Petr Kuchař, jehož nepustilo do boje bolavé rameno. Měl zlomenou lopatku a natržený sval, šest týdnů se nehnul. Navíc mu spravovali zuby. „Užije se tady vždycky hodně srandy. Taky se vydělají dobré peníze bez závodního tlaku,“ pochvaloval si Dustin Miller, král americké série IFMA. Hoši si dokonce zašli do zoologické zahrady jako rozpustilá školní výprava.