17 října

2008 – Devět létajících magorů ve vlaku najednou ve vzduchu

29. listopadu, dvakrát 02 (dříve Sazka) arena
vítěz: odpoledne Jeremy Lusk z USA, večer Petr Pilát

Další hvězdy: Mat Rebeaud ze Švýcarska, Thomas Pagés z Francie, Eigo Sató z Japonska, Wiley Fullmer, Sean Nielson a Dustin Miller z USA, Jeff Fehr a Reagan Sieg z Kanady, Morgan Carlson ze Švédska, Petr Pilát, Petr Kuchař, Martin Koreň, Ondřej Záruba, Matěj Česák, k tomu na snowmobilu Justin Hoyer z USA

70 backflipů čili salt vzad. 17 jezdců, 37 bylo nejstaršímu Kuchařovi, nejmladšímu Česákovi.
1 chlápek s hlavou dolů na sněžném skútru. 119,18 decibelů aplausu v jeden okamžik. 25 000 nadšených fanoušků na 4 hodinách 2 show. Dva přímé přenosy na ČT4 a Eurosportu. To byly 9. gladiátorské hry v Praze. „Ani Gott nezastavil gladiátory, stavělo se přes noc,“ psal Pražský deník. Na svoji show měli necelých 36 hodin včetně stavby a úklidu. O den později hrál v hale exhibici Pete Sampras. Tedy dvakrát se převezlo 1600 kubíků hlíny 200 plně naloženými tatrovkami. Hlukoměry doplnili tři porotci, odborníci. Jimmy Verburgh, Nick Franklin a Chris Birch. Každý měl jeden hlas a nedošlo-li k jednoznačné shodě, tak o vítězi rozhodovala síla aplausu.

Aktuální top star a vítěz X Fighters švýcarský „AirMat“ Mat Rebeaud předvedl večer 18 skoků, z toho jen při jediném nevisel ve vzduchu hlavou dolů… Skutečně
visel. Už se jen netočí v sedle hlavou dolů, ale spustí tělo nohama dolů a pak se za letu vrátí zpět do posezu. Jenže přesto ho porazil díky fanouškům Petr Pilát. „Je mi to líto, lidi mě podrželi, ale Mat je pořád o stupínek lepší“ přiznal statečně. Pak si převzal zlatý kyrys, starořímské brnění.

Jeremy Lusk, odpolední císař, jen smutně koukal. Tolik po něm toužil. „Uděláme mu kopii a pošleme do Ameriky,“ slíbil šéf Marek Rejman. Už to nestihli. O přestávce tančily na ploše v makabrózní show caterpillary. A na závěr se rozjel vlak všech šestnácti jezdců. V jednu chvíli se jich ocitlo najednou ve vzduchu devět. „Šílený, ani jsem nedejchal,“ přiznal otrlý šéfarchitekt Petr Manich.