17 října

2009 – Deset let lásky k FMX

28. listopadu, dvakrát O2 arena
vítěz: Travis Pastrana z USA, už jen za to, že přijel

Další hvězdy: Robbie Maddison z Austrálie, Jeremy Stenberg, Dustin Miller, Sean Nielson. Jon Guetter a Mike Mason z USA, Danny Torres ze Španělska, Eigó Sato z Japonska, Chris Birch z Velké Británie, Jeff Fehr a Reagan Sieg z Kanady, Marcelo Simoes z Brazílie, Massimo Binconcini z Itálie, Morgan Carlson ze Švédska, Martin Koreň, Petr Kuchař, Petr Pilár, Zdeněk Fusek, Ondřej Záruba, Matěj Česák k tomu na snowmobilu Justin Hoyer z USA

Zvláštní hosté: Andy Bell a Jolene van Vugt z Kanady, Jake Windham, Chuck Carothers a Busty Wolter z USA, Alvaro del Farra z Itálie, Jeremy Verbrugh z Belgie, David Rejsek.

Jak psát o něčem, kde očekávání slibují víc, než si dokáže kdo představit? Tak tedy desetiletka Gladiátorů. „Chceme to udělat vážně velký,“ plánoval Marek Rejman už rok dopředu. Co slibuje program? Večeři jezdců na Vltavě. Tiskovou konferenci v sídle primátora.
Vystoupení na koncertě šílených excentriků a elektro-housových šamanů Prodigy. Travise Pastranu v hale na hlíně. Chucka Carotherse ve vzduchu na 270 kilo vážícím harleji, model XR 1200 „Už není cesty zpět,“ řekl týden před skokem.

Pak afterparty na koncertě Stereo Mc‘s s hromadným holením movemberských knírů.
„Deset let jsme tvořili dílo, na které jsme dnes pyšní. Deset let je dlouhá doba. Za těch deset let se změnila spousta věcí kolem nás, i my jsme se měnili. Jedno však zůstalo stejné, naše nadšení pro freestyle motokros a láska, se kterou každý rok pořádáme FMX Gladiator Games,“ pronesl státnicky Marek Rejman.

Ještě motto na závěr? Jak kdysi řekl Evel Knievel: „S motorkou může skočit každý. Problémy nastávají, až když chcete přistát.“