17 října

2010 – Začíná druhá dekáda FMX

Praha zažila úplně neuvěřitelný freestyle motocrossový večer. Tato akce není o slovech, takže v rychlosti. Akci si nenechalo ujít zhruba 16 tisíc diváků, což znamená vyprodanou O2 Arenu.

týmy:
GLADIATORS – Stenberg, Torres, Adams, Fullmer
MO BROS – Miller, Sieg, Fehr, Carlson
CATERPILLARS – Suzuki, Sayers, Carothers, Nielson
BOHEMIANS – Fusek, Záruba, Kuchař, Bílek

V první půlce se nejprve představili souboje jednotlivých týmu. Bohužel český tým Bohemians byl nekompletní. Ondřej „Čert“ Záruba při tréninku zcela rozpůlil motorku při dopadu z backflipu. Obešlo se to naštěstí bez vážného zranění, ale k večerní show nenastoupil kvůli otřesu mozku. Později vypadl z týmu i Radek Bílek, který měl problémy s motorkou. Zcela podle papírových předpokladů tuto část ovládl tým Gladiators v čele s největšími hvězdami. Za zmínku stojí Danyho backflip Rock Solid, který byl první z opravdu světových triků. Těsně před přestávkou se jezdci rozloučili whipovým vláčkem.

Druhá půle začala představením 11letého Matěje Česáka, který ukázal, že každým rokem je lepší a lepší. Rozhodně tenhle kluk je velká budoucnost světového freestylu. Týmové synchro jízdy představily i skoky čtyř jezdců zároveň. Ovšem to hlavní mělo teprve přijít. Nate Adams se nejprve ujal role rappera a předvedl divákům velmi ostrou Hip Hopovou session s mikrofonem v ruce. Následující SNICKERS NUTCASE best trick contest už ukázal naprosté a nefalšované freestyle motocrossové peklo. Nejprve Jeff Fehr ukázal jeden z nejprotaženějších underflipů. Ovšem ani hlavní hvězdy neotálely – Jeremy Stenberg – no hand backflip to can can, Dany Torres bacfklip supercan (trik, který dělá jen on) a Nate Adams přidal backflip lazyboy.

Další kolo už ukázalo, že finále bude mezi Natem a Danym. Nate vytáhl první 360ku a Dany předvedl neuvěřitelný backflip heart atack. Ve finále Nate přidal ještě 360 nac nac a Dany opět nádherný backflip heart attack, ale to nestačilo. Nate Adams ukořistil první vítězství večera. Ovšem velké finále mělo teprve přijít.

Souboj o titul nejlepšího jezdce planety mezi Američanem Natem Adamsem a Španělem Dany Torresem. Oba proti sobě v jednotlivých jízdách head to head. Nate jako dvojnásobný celkový vítěz X-fighers a Dany vítěz posledního podniku v Říme. Po skvělé jízdě zvítězil Dany a získal gladiátorský meč a definitivně rozkryl hádanku, kdo je v této chvíli lepší.