Tým gladiátorů

Filip Podmol (CZE)
Zobrazit detail

Filip Podmol (CZE)

Fíla
Datum narození: 30.4.1996
LIBOR PODMOL (CZE)
Zobrazit detail

LIBOR PODMOL (CZE)

Mouka
Datum narození: 1.6.1984
FMX jezdí od: 2003
Moto: Yamaha
MARTIN KOREŇ (CZE)
Zobrazit detail

MARTIN KOREŇ (CZE)

Kořen
Datum narození: 1.11.1982
FMX jezdí od: 2003
Moto: KTM
JASON CESCO (ITA)
Zobrazit detail

JASON CESCO (ITA)

JASON CESCO
Datum narození: 30.4.1986
FMX jezdí od: 2009
Moto: Snowmobile – Skidoo 600cc
DANIEL BODIN (SWE)
Zobrazit detail

DANIEL BODIN (SWE)

DB
Datum narození: 21.9.1984
FMX jezdí od: 2000
Moto: Polaris
MATĚJ ČESÁK (CZE)
Zobrazit detail

MATĚJ ČESÁK (CZE)

Máťa
Datum narození: 28.9.1999
FMX jezdí od: 2007
Davide Rossi (IT)
Zobrazit detail

Davide Rossi (IT)

DR
Datum narození: 19.8.1992
FRANTIŠEK MÁCA (CZE)
Zobrazit detail

FRANTIŠEK MÁCA (CZE)

FRANTIŠEK MÁCA
Datum narození: 21.5.1985
FMX jezdí od: 2010
Moto: KTM 250 2T
Matěj Česák (CZE)
Zobrazit detail

Matěj Česák (CZE)

Narozen: 28. září 1999
David Rinaldo (FRA)
Zobrazit detail

David Rinaldo (FRA)

Narozen: 18. prosince 1989
Filip Podmol (CZE)

Filip Podmol (CZE)

Filip je mladší z bratrů Podmolů, jeho freestylemotocrossová kariéra začala teprve nedávno, ale jako motocrossový závodník sbíral jednu trofej za druhou. Jestli bude následovat svého úspěšného bratra je zatím ve hvězdách, ale zatím k tomu má docela slušně nakročeno.

LIBOR PODMOL (CZE)

LIBOR PODMOL (CZE)

Libor se narodil v Ostravě, ale momentálně žije s rodinou nedaleko Benešova ve vesničce jménem Znosim. Za domem má pár ramp i foam pit. Ano, to je to místo, kde začínají všechna jeho dobrodružství. Snaží se neustále vymýšlet nové triky. Je to profesionál každým coulem, za jeho úspěchem stojí hodiny v posilovně, práce s psychologem a především tvrdý trénink. Freestyle motocross mu přirostl k srdci v roce 2003. Od té doby má na kontě mnoho úspěchů. Je to pětinásobný vícemistr světa a mistr světa v FMX z roku 2010. Účastník Red Bull X-Fighters. V roce 2013 se mu splnil sen a vyhrál zlatou medaili na X-Games v kategorii Step-up. V roce 2014 na X-Games v Austinu vybojoval bronz.

Letos v květnu reprezentoval společně s Martinem Koreněm a Petrem Pilátem Českou republiku na Freestylovém Mistrovství Národů v Neměcku, kde společně vybojovali druhé místo.

MARTIN KOREŇ (CZE)

MARTIN KOREŇ (CZE)

Martin vyrůstal ve slunné Kalifornii, ale ve 13 letech se vrátil zpátky do Evropy. Už od malinka hodně cestoval a to mu vydrželo do dnes. Díky belgickému týmu FMX4EVER cestuje po celém světě, poznává nové země a získává tak určitý nadhled – nejen freestyle motokrosový. Za veškerým jeho úspěchem stojí především tvrdá práce. S FMX začal v roce 2003 a od té doby ho to nepustilo. FMX je jeho život. Závody, adrenalin, exhibice, párty a především přátelé. Dost často říká: “Žijeme jenom jednou, a proto je třeba žít na plný plyn!” Martin je účastníkem série Night of the Jumps a Red Bull X-Fighters. V srpnu společně s Liborem Podmolem organizovali MČR ve freestyle motokrosu a hudební festival Rock`n`Ride.

 

Letos v květnu reprezentoval společně s Liborem Podmolem a Petrem Pilátem Českou republiku na Freestylovém Mistrovství Národů v Neměcku, kde společně vybojovali druhé místo.

foto: www.horsefeathers.cz

JASON CESCO (ITA)

JASON CESCO (ITA)

Jason Cesco je jediný jezdec na sněžném skútru v Itálii a jeden z mála v Evropě. Na motorku poprvé nasedl v 8 letech, na sněžný skútr přesedlal ve 24 letech. Jeho freestylovým domovem se stalo město Belluno, kde trénuje v parku u Alvara Dal Farry. Tento temperamentní Ital reprezentuje tým Daboot.

DANIEL BODIN (SWE)

DANIEL BODIN (SWE)

Dan zabíjí na sněžném skútru i na motorce. A na ničem mu backflipy nedělají problém! V létě nakládá na motorce po evropských akcích, v zimě tento švédský divočák mění prádlo a nedá skútru vydechnout.

Na kontě má kromě jiného i světový rekord, v roce 2008 skočil nejdelší backflip na sněžném skútru – 44,8 m.

V roce 2010 získal na zimních X Games stříbrnou placku za Best Trick a v roce 2011 a 2013 tuto disciplínu dokonce vyhrál, v roce 2012 jsme ho mohli vidět v Praze na Markétě, kde skočil step up backflip.

MATĚJ ČESÁK (CZE)

MATĚJ ČESÁK (CZE)

Je mu 17 let, ale v O2 aréně už je skoro jako doma, když s FMX začínal doufal, že si zaskáče aspoň o přestávce, dnes je z něj jedna z hlavních hvězd. Za poslední tři roky na sobě zamakal a je na něm znát neskutečný progres, z malého Máti roste pomalu ale jistě jezdec, který možná jednou přepíše dějiny FMX u nás.

Záda mu stále kryje táta Kamil, který vzpomíná jak to vlastně začalo: “Jezdil motokros a prostě ho bavilo skákat. S motorkou dělal různé blbosti, až si ho všiml Petr Pilát, ke kterému jsme chodili na servis, a když viděl, že ho skoky baví, tak mu nabídl skákat z rampy. Matěj to párkrát zkusil a už u toho zůstal.” Zpočátku mu to chtěl rozmluvit, ale když pochopil, že nepochodí, začal ho podporovat.

Davide Rossi (IT)

Davide Rossi (IT)

Další italský jezdec z DaBoot týmu. Prokové mu předpovídají slibnou budoucnost a nazývají ho nejtalentovanějším jezdcem Itálie za poslední dobu. Účastní se světových i evropských závodů.
FRANTIŠEK MÁCA (CZE)

FRANTIŠEK MÁCA (CZE)

Jako skoro každý freestylový jezdec začal František nejdřív s motokrosem, kde sbíral úspěchy nejen u nás, ale i v zahraničí. K freestyle motokrosu přičichl v roce 2010, kdy začal trénovat s Liborem Podmolem. V listopadu téhož roku otočil první backflip na hlínu a po 13 letech tak ukončil motokrosovou kariéru a rozhodl se jít jinou cestou – tou freestylemotokrosovou.

Máca je ze staré školy, nad ničím moc nedumá a do všeho jde po hlavě. Důkazem je účast v disciplíně Step up na Night of the Jumps, kdy bez jediného tréninku překonal laťku ve výšce 9,7 m – to se psal rok 2011. Následující rok se František přestěhoval do adrenalinového cirkusu Flic Flac a účastnil se i Mistrovství Polska, kde skončil na prvním a čtvrtém místě. Ve stejném roce pořádal i Mistrovství České republiky v FMX na Holém Kopci.

V roce 2013 přišla pozvánka na Masters of Dirt, kde společně s Patrickem Langeckerem skočil tandem backflip, v létě potom čekalo Frantu dvouměsíční Adrenaline Rush Tour v Rusku. Následovala koupě nové motorky a na podzim znovu Flic Flac.

Letošní sezónu bohužel začal zraněním, které ho vyřadilo téměř na půl roku, když se zdálo být vše v pořádku, tak si pro změnu při tréninku naštípl pánev. Přesto všechno si letos stihl odskočit na show do Číny a do Itálie. Je natěšený a zpět v sedle, drží se hesla „Chci žít jako kaskadér!“, takže 29.11. v O2 aréně bude předvádět své punkové skoky i on!

Ryan Brown (AUS)

Ryan Brown (AUS)

Australan, za jehož úspěchem je ta nejtvrdší dřina. FMX jezdcem chtěl být už jako dítě, ale jeho rodina si nemohla dovolit ho patřičně finančně podpořit. Začal tedy jako BMX závodník a za své první větší peníze si pořídil motorku a začal senaplno věnovat FMX. To bylo v roce 2009. 

V roce 2016 zvítězil v Red Bull Farm Jam na Novém Zélandu i v XPilots v Mexiku. Dnes je úspěšným závodníkem se spoustou triků v rukávu a hromadou ocenění v nejrůznějších světových FMX soutěžích. 

Luc Ackermann (GE)

Luc Ackermann (GE)

 Když bylo Lucovi 7, seznámil ho jeho starší bratr s FMX. A bylo vymalováno. V 11 letech vybojoval 6. místo a o rok později se stal nejmladším světovým rekordmanem, který na motocyklu skočil backflip. Ve 14 zlomil další světový rekord, když při skoku zaútočil na hranici 9 metrů. 
Remi Bizouard (FRA)

Remi Bizouard (FRA)

Jezdí od 6 let – sice začínal s BMX, ale když ve svých 10 letech dostal svou první motorku, velmi rychle „přesedlal“ na FMX – v této disciplině je aktuálně dvojitým světovým šampionem. Ne nadarmo je dnes je brán jako jeden z největších talentů freestyle motokrosu ve Francii. 
Matěj Česák (CZE)

Matěj Česák (CZE)

Pat Bowden (AUS)

Pat Bowden (AUS)

První motorku dostal ve 3,5 letech, na dráze už se proháněl ve 4. v 17 letech stanul na startu svého prvního FMX závodu a pak už následovala celá řada FMX soutěží, úspěchů a ocenění.

Loni získal 1. místo na světovém šampionátu Nights of the Jumps v USA aletos zvítězil na FMX Best trick rovněž v USA. 

David Rinaldo (FRA)

David Rinaldo (FRA)

První motorku dostal ve 4 letech a závodit začal v 6. Ve 14 vyzkoušel první skok a propadl FMX.